Prognoza ceny złota na 2022, 2023 i kolejne lata Prognoza kursu złota w 2022 i 2023 r

Jednak jest kilka powodów, aby przynajmniej część kapitału ulokować w srebrze. Jednym z nich jest fakt, że aktualnie metal ten jest niedowartościowany. Inną opcją jest inwestycja w akcje firm, które zajmują się złotem. Jednak ich wartość zależy od większej ilości czynników, nie tylko kursu metalu. Dzięki ich różnym ciężarom (np. 1 g) wejdziesz w posiadanie metalu szlachetnego już za kilkadziesiąt złotych.

Czy to dobry czas na kupno złota?

„Cena za złoto będzie rosnąć w perspektywie średnio i długofalowej ale koniec roku to nie jest dobry czas na zakup tego kruszcu.”- dodaje prezes.

Silniejszy dolar amerykański nie wystarczy, by opanować inflację w USA – wynika z analiz Allianz Trade. Fundusze dłużne powinny poprawiać wyniki w II połowie roku, natomiast na rynku akcji pozytywne tendencje mogą się zacząć na przełomie 2022 i 2023 r., uważa prezes Quercus TFI Sebastian Buczek. Początek sierpnia stoi pod znakiem kryzysu energetycznego, słabych fundamentów wrażliwych na koniunkturę metali przemysłowych oraz potwierdzenia, że rynki towarów rolnych są już w bessie. Jak co miesiąc przedstawiamy najważniejsze tendencje na rynkach surowcowych. Niniejsza analiza została przygotowana przez jej autora samodzielnie z zachowaniem należytej staranności i stanowi wyraz jego opinii i obecnego stanu posiadanej wiedzy.

Podczas ostatniego cyklu podwyżek, do osiągnięcia tego pułapu potrzeba było trzech lat. Mimo to, posiedzenie komitetu oraz wypowiedzi przewodniczącego Powella zostały odczytane jako gołębie, co spotkało się z natychmiastową reakcją dolara amerykańskiego i wzrostem ceny złota. W drugim kwartale 2022 roku amerykańska gospodarka skurczyła… Notowania złota w poprzednim tygodniu dynamicznie odbiły się w górę, pokonując dystans z okolic 1720 USD za uncję do 1780 USD za uncję. Tymczasem a początku bieżącego tygodnia wzrosty są kontynuowane, a dzisiaj notowania złota testowały już poziom 1800 USD za uncję jako najbliższy techniczny opór. Dolar słabnie, złoto odbija Obserwowane ostatnio zwyżki cen złota to głownie efekt spadku wartości amerykańskiego dolara.

Uncja złota powyżej 2100 USD? Goldman Sachs podnosi prognozy dla kruszcu.

Złoto wspina się w górę korzystając z pesymistycznych nastroi. „bezpieczną przystanią” aktywów, na czasy niepewności, kryzysów, wzrastającej inflacji itp. Jak wyjaśnić ten spadek, czy rola złota uległa zmianie?

Zwiększone ryzyko recesji sprawi, że inwestorzy będą poszukiwać bezpiecznych przystani. Nie jestem pewien, czy to wystarczy, aby wypchnąć kurs uncji złota powyżej 1870 dolarów i wywołać większy rajd. Jednak w obliczu rosnącego prawdopodobieństwa wystąpienia recesji, argumenty przemawiające za bykami są tak dobre, jak nie były od pewnego czasu – twierdzi Craig Erlam z OANDA. Prognozy długoterminowe cen dowolnego aktywu inwestycyjnego są bardzo przybliżone i mogą zmieniać się w zależności od wszelakich czynników.

cena zlota prognoza

Z gospodarek płyną sygnały spowolnienia – w maju wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu spadł poniżej granicy 50 pkt. Coraz więcej instytucji finansowych zwraca wręcz uwagę na ryzyko globalnej recesji. Taki scenariusz oznaczałby spowolnienie inflacji oraz – przy wciąż silnej jak na historyczne standardy presji inflacyjnej – ograniczone możliwości przechodzenia przez co się dzieje z lirą turecką banki centralne w korzystny dla złota tryb stymulowania gospodarek. Co więcej, cena złota ściśle wiąże się z gospodarką Stanów Zjednoczonych i wartością USD. Dlatego jeśli kurs dolara drastycznie spadnie, złoto prawdopodobnie stanie się cenniejsze. Narodowy Bank Węgier poniósł w ubiegłym tygodniu stopy procentowe o 185 punktów bazowych, z 5,9 do 7,75 proc.

Notowania złota rozpoczęły bieżący tydzień spokojnie, jednak już od środy cena tego kruszcu dynamicznie rośnie. Ten scenariusz nie jest dużym zaskoczeniem, bowiem ostatnie dni na rynku złota kręciły się wokół środowej decyzji Fed ws. Kropką nad „i” okazały się czwartkowe dane pokazujące ujemną dynamikę PKB w USA, które tym bardziej wskazały na możliwy scenariusz większej zachowawczości Rezerwy Federalnej w kwestii podwyżek stóp procentowych w kolejnych miesiącach. Złoto wspięło się w tym tygodniu wskutek osłabienia dolara i spadku rentowności obligacji, gdy napięcia geopolityczne między USA a Chinami były bliskie eskalacji w obliczu niespodziewanej wizyty Nanci Pelosi na Tajwanie. Za uncję, po tym gdy notowania metalu szlachetnego opadły w lipcu o 2,3%, czwarty miesiąc z rzędu.

Złoto nie ma za sobą dobrej passy. To się może jednak niebawem zmienić [ANALIZA]

Od poniedziałku 4 lipca kurs złota spada (warto wiedzieć, że równo miesiąc temu 7 czerwca wynosił 1852,4 USD za uncję). Amerykańska gospodarka w pierwszym kwartale skurczyła się o 1,6 proc. To więcej niż wcześniejsze szacunki zakładające spadek o 1,5 proc. Wśród co dzieje się dalej po wielkiej brytanii pm johnson pisze brexit list opóźniony przyczyn ekonomiści wymieniają wzrost liczby zachorowań na COVID-19, najwyższą od 40 lat inflację, a także wojnę w Ukrainie. W miniony wtorek amerykański resort finansów ogłosił decyzję, która zapadła na spotkaniu G7, o zakazie importu rosyjskiego złota.

cena zlota prognoza

Tą musi ogłosić amerykański NBER Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Techniczna recesja w USA Gospodarka USA poradziła sobie w I półroczu 2022 roku znacznie gorzej niż ktokolwiek się spodziewał. Czwartkowy odczyt PKB za II kwartał wskazał na skurczenie się amerykańskiej gospodarki o -0,9% z kwartału na kwartał …. Niektórzy analitycy techniczni zapowiadali na drugą połowę czerwca ruch w górę do poziomu 1900 dolarów za uncję. Podkreślali jednak, że zagrożeniem dla notowań “żółtego metalu” mogą być decyzje Fed.

Prognoza ceny złota ekspertów na lata 2025 – 2030

Główną przyczyną jest to, że inwestorzy aktywnie inwestują w aktywa azyle i zabezpieczają ryzyko. Ta tendencja, prawdopodobnie, zostanie zachowana w najbliższych latach, co sprawia, iż złoto będzie dobrą inwestycją. Zgodnie z powyższą realną prognozą złota na powyższym wykresie zaznaczono granice ruchu ceny dla każdego miesiąca.

Czy cena złota spadnie 2022?

Jednak mimo wytrzymałości złota, eksperci jest z UBS wciąż oczekują na spadek ceny AUX do $1650-1700 za uncję w okresie od lipca do grudnia 2022 roku w wyniku spadku inflacji i rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa o nazwie Omikron.

Autorzy/Agencje biorą pełną odpowiedzialność cywilno-prawną za treści i materiały wykorzystane w artykułach. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności w przypadku skierowania do niego przez inne podmioty roszczeń związanych z opublikowaniem zdjęć lub osobistego wizerunku. johnson & johnson (nyse:jnj) wyprzedza optymizm szczepionkowy Odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą wyłącznie Autorzy informacji prasowych/Agencje, którzy opublikowali sporne zdjęcie, film lub wizerunek. Witryna w udostępnionej formie nie zawiera żadnych oświadczeń ani gwarancji dotyczących zawartej w niej treści.

Notowania złota znów w okolicach 1800 USD za uncję

Na przykład bank amerykański JPMorgan zarobił w tym roku około $1 miliarda na handlu metalami szlachetnymi (przede wszystkim złotem). Według danych firmy konsultingowej Coalition w 2020 r. Zarobek 50 największych banków inwestycyjnych z handlu metalami szlachetnymi podwoi się i wyniesie $2,5 miliarda.

Analitycy Incrementum przypominają, że w historii Fed ledwie 3 spośród 20 cyklów podwyżek stóp nie skończyły się recesją. Jeśli dodamy do tego fakt, że Fed chce także zmniejszać bilans, to nie można się dziwić, że w ostatnich miesiącach inwestorzy tak zdecydowanie pozbywali się ryzykownych aktywów, których ceny były napompowane ekstra-tanim pieniądzem. Eksperci Incrementum podkreślają, że utrzymany jest trend zwiększania przez banki centralne udziału złota w rezerwach. Wskazują także, że komunikaty centralnego banku Rosji o zwiększaniu rezerw w złocie z pewnością miały duży wpływ na umocnienie się rubla w stosunku do innych walut w ostatnich tygodniach. Według nich, złoto w kolejnych latach będzie znacząco umacniało swoją pozycję jako „kotwica” chroniąca przed niestabilnością rynku walutowego.

Metale w okresie realnych strat z rynku akcji. Gdzie kierują się inwestorzy gdy S&P 500 nie chroni pieniędzy?

Procentowego, to pod uwagę brany jest także scenariusz podwyżki o cały punkt procentowy. Srebro kontynuuje wyprzedaż Dodatkowo, presję podażową na rynku srebra wywierają obawy o spowolnienie gospodarcze na świecie. O ile bowiem złoto jest traktowane przez wielu inwestorów jako bezpieczna przystań na rynkach finansowych, to srebro jest wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle. A to oznacza, że strach przed recesją wywiera negatywny wpływ na ceny tego kruszcu. Osłabienie dolara po ostatnim posiedzeniu amerykańskiej Rezerwy Federalnej wpłynęło na wzrost ceny złota.

Zdaniem ekonomistów MUFG, złoto znalazło się w najbardziej korzystnym otoczeniu od 10 lat, z uwagi na poziom inwestycji w kruszec, popyt ze strony banków centralnych oraz wysoki popyt konsumencki. Stagflacja (połączenie stagnacji z inflacją) jest bardzo wymagającym okresem dla inwestorów. W przeszłości w takim otoczeniu rynek metali szlachetnych pozwalał nie tylko zachować, ale i zwiększyć siłę nabywczą i deklasował rynki akcji oraz długu.

Best Forex Brokers 2022 Top 100 Regulated Brokers List ️
Close My Cart
Close Wishlist
Recently Viewed Close
Close

Close
Navigation
Categories